Long House

Tek modülden oluşan Moodle House Long House modeli kompakt bir tasarıma sahiptir. Yaşam ve uyku alanlarını tek bir hacimde barındırır. Small, Medium, Large boyut seçenekleri ile farklı mekan alternatifleri sunarak 2-5 kişi kullanımına olanak tanır.

Tilt House

İki ayrı modülün bir araya gelmesi ile oluşan Tilt House modeli, yatma ve yaşam alanlarını iki farklı hacimde barındırır. Modüllerin bir araya gelme prensibinde bir modül yaşam alanı ve diğer modül yatma alanlarını barındırır. Sahada paralel olarak birleştirilen modüller, dış mekanda evin çevresinde farklı alanlar oluşturur.

Courtyard House

Courtyard House, özellikle kalabalık aileler ve birlikte vakit geçirmeyi seven geniş arkadaş grupları için tasarlanmıştır U şeklindeki tasarımı sayesinde bir iç avlu oluşturmaktadır. Bu avlu sadece mahremiyet yaratmakla kalmaz, aynı zamanda iç ve dış mekanlar arasında bir ilişki sağlar.

Corner House

Corner House modelinin en önemli özelliği, iki farklı modülün yerinde birleştirilerek L şeklinde bir form oluşturmasıdır. Oluşan L şeklindeki form evin dışında içerlek bir alan tanımlar. Ev ve dışarı ilişkisini doğal bir yol ile güçlendirir. Corner House modelini oluşturan iki modül, Yaşam Modülü ve Uyku Modülü olarak farklı işlevlere sahiptir.